Powstanie portali typu AirBnB zmusiło hotele do poszukiwania nowych sposobów na przyciągnięcie nowych klientów. Niestety z racji m.in. kosztów stałych takich jak chociażby utrzymanie personelu, hotele nie mogą konkurować ceną z prywatnymi wynajmującymi ogłaszającymi się na portalu AirBnb. W związku z tym, stawiają na jakość usług i wdrażają nowoczesne rozwiązania podnoszące komfort swoich klientów. Często się zdarza, że instalacja nawet najprostszych rozwiązań, lecz rzadko spotykanych na rynku wywołuje efekt wow, który zapada gościom w pamięć, a którymi chętnie dzielą się z innymi. Dzięki temu poniesione koszty zwracają się wielokrotnie w postaci większej ilości klientów zachęconych do pobytu przez pozytywne opinie innych gości. Jednym z nowoczesnych lecz prostych rozwiązań jest folia elektryczna. 

Przełączalna folia elektryczna posiada wielki potencjał do wykorzystania w branży hotelarskiej. Obecnie najpopularniejszym wykorzystaniem jest użycie folii elektrycznej w postaci inteligentnego szkła jako ścianki działowe oddzielające łazienkę od reszty pokoju. Szklane ścianki działowe w hotelu wraz z folią elektryczną wywołują efekt zaskoczenia, który zostaje na długo po pobycie w hotelu. Szklana przegroda pomiędzy łazienką a resztą pokoju, powoduje, że pomieszczenia wydają się być optycznie większe.

Folię elektryczną i inteligentne szkło w hotelach klienci obsługują za pomocą zwykłego przycisku naściennego, takie jak do oświetlenia, za pomocą tabletu, czy przycisku dotykowego zamontowanego na szklanej ścianie. Ta ogromna przełączalna powierzchnia szklana o zmiennej transparencji nadają pomieszczeniu klasy i poczucia luksus. Ponadto użycie szklanych ścian i folii elektrycznej w hotelu powoduje, że łazienka jest w trakcie dnia oświetlona promieniami słonecznymi wpadającymi do pokoju. Przełączalna folia elektryczna nie zaciemnia pomieszczenia. Pomimo pełnego zachowania prywatności w stanie wyłączonym (mleczny kolor, nieprzezroczysta), nadal przepuszcza światło równomiernie je rozpraszając.

Przełączalna folia elektryczna wykorzystywana jest również w kabinach prysznicowych. Powodując wrażenie większej przestrzeni, jednocześnie zapewniając właściwą prywatność.

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości lub jesteś zainteresowany montażem folii elektrycznej lub inteligentnego szkła w swoim lokalu, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Źródło zdjęcia: https://intelligentglass.net